Naša farská príprava na X. svetové stretnutie rodín

Pozývame všetky rodiny našej farnosti k príprave prostredníctvom 7 katechéz, ktoré je možné študovať doma v rodine alebo v rámci farnosti. Prvú z katechéz i ďalšie informácie nájdete na stránke:

O možnosti prípravy v skupinkách alebo inou formou budeme informovať vo farských oznamoch.

Informácie o svetovom stretnutí nájdete aj TU

Slová refrénu hymny: WE BELIEVE IN LOVE, WE WILL COME WITH YOU, ALLELUJA – “Veríme v lásku, pôjdeme s tebou, aleluja”

Modlitba:

Nebeský Otče stojíme tu pred Tebou, aby sme ťa chválili a ďakovali ti za veľký dar rodiny.
Prosíme ťa za rodiny posvätené sviatosťou manželstva. Nech každý deň nanovo objavujú milosti, ktoré prijali
a nech ako malé domáce cirkvi dokážu svedčiť o Tvojej prítomnosti a láske, ktorou Kristus miluje Cirkev.
Prosíme Ťa za všetky rodiny, ktoré čelia ťažkostiam a utrpeniu kvôli chorobe alebo okolnostiam, ktoré len Ty poznáš.
Buď im oporou a daj im spoznať cestu posväcovania, na ktorú ich voláš, aby tak mohli zakúsiť tvoje nekonečné milosrdenstvo a nachádzali nové spôsoby ako rásť v láske.
Prosíme Ťa za deti a mládež. Nech sa stretnú s Tebou a radostne odpovedia na povolanie, ktoré pre nich pripravuješ.
Prosíme za ich rodičov a starých rodičov. Nech si uvedomia, že sú znamením Božieho otcovstva a materstva,
keď sa starajú o deti, ktorých telo a dušu im zveruješ, ako aj cez skúsenosť bratstva, ktorú môže rodina poskytnúť tomuto svetu.
Pane, daj, aby každá rodina mohla prežívať svoje osobitné povolanie k svätosti v Cirkvi ako volanie zapojiť sa do evanjelizácie, v službe života a pokoja, v spoločenstve s kňazmi a každým životným stavom.
Požehnaj Svetové stretnutie rodín v Ríme. Amen.
Imprimatur: Mons. Stanislav Zvolenský, predseda Konferencie biskupov Slovenska, bratislavský arcibiskup metropolita 27. apríla 2021, Prot. č.: 146/2021.