FARSKÉ OZNAMY 31.12.2023

1.  V pondelok 1. januára 2024 na slávnosť Panny Márie Bohorodičky budeme na úvod svätej omše spievať hymnus „Príď, Duchu Svätý tvorivý“ a ten, kto sa ho zúčastní, môže získať za zvyčajných podmienok úplné odpustky.
  2. Farská ofera činila 798 €. Všetkým milodarcom vyslovujeme úprimné: „Pán Boh zaplať“.
  3. V sobotu, na sviatok Zjavenie Pána – Traja králi (6 januára) budú v našej farnosti sväté omše ako v nedeľu. V tento deň po sv. omšiach budete môcť podporiť zbierku koledovania Dobrej Noviny. Tí naši farníci, ktorí chcú, aby im tento rok prišiel požehnať príbytok kňaz, nech sa nahlásia v sakristii jednotlivých kostolov našej farnosti. Posviacka príbytkov bude na sviatok Zjavenie Pána od 14:00 h.
  4. Deviatnik ku cti sv. Pavla Prvého Pustovníka – patróna pavlínskeho rádu začneme v sobotu 6. januára. Pobožnosť deviatnika bude cez týždeň pred večernou svätou omšou o 17:45 h a v nedeľu a sviatky o 8:40 h. Slávnostná sv. omša ku cti nášho patriarchu sv. Pavla bude v nedeľu 14. januára o 10.30 h.
  5. Informujeme veriacich, že vianočná spoveď im platí taktiež k januárovému prvému piatku.
  6. Na Vianočným benefičným koncerte na podporu ďalšej  rekonštrukcii Topoľčianskej Kalvárie sa vyzberalo 2733 €. Prostriedky budú použité na obnovu kaplnky ukrižovania Pána Ježiša v hornej časti Kalvárie. Milodary na kostol cez bankový účet 50 €. Všetkým milodarcom: „Pán Boh zaplať“. (IBAN:SK9709000000000261417234).
  7. Pomodlime sa za našu farnosť a o pokoj vo svete. Panna Mária Fatimská, oroduj za nás! Svätý Gorazd, oroduj za nás! Svätý Ladislav, oroduj za nás! Všetci Boží svätí a sväté, orodujte za nás!