FARSKÉ OZNAMY 24.12.2023

1. Dnes na štedrý deň (24. decembra), bude slúžená slávnostná svätá omša v Malých Bedzanoch o 21:00 h, v Tovarníkoch o 22:00 h, vo farskom chráme o 22:00 h a 24:00 h.
  2. Ďakujeme všetkým, ktorí pomohli v príprave vianočných sviatkov: pri rorátnych sv. omšiach, pri upratovaní a vyzdobovaní kostola, tým, ktorí darovali stromček, varili punč alebo prispeli iným spôsobom.
  3. Na slávnosť Narodenia Pána (25. decembra) sa koná farská ofera. Všetkým milodarcom vyslovujeme úprimné: „Pán Boh zaplať“.
  4. Pozývame na 26. decembra o 11:00 h  na Vianočný benefičný koncert do nášho farského kostola, ktorý vďaka dotácii mesta Topoľčany finančne podporí ďalšiu rekonštrukciu Kalvárie. Účinkovať budú žiaci a učitelia súkromného konzervatória Dezidera Kardoša v Topoľčanoch.
  5. Tak isto na podporu Kalvárie sa v sobotu 30. decembra o 16:00 h v Kostole sv. Gorazda a Ladislava uskutočni Vianočný koncert na ktorom bude spievať a účinkovať Detský anjelský spevácky zbor z Topoľčian zo špeciálnej základnej školy Pod kalváriou.
  6. V sobotu 30. decembra sa počas sv. omše o 18:00 h budeme modliť za bratov a sestry z našej farnosti, ktorí zomreli v tomto roku 2023.
  7. V nedeľu 31. decembra sa bude konať ďakovná pobožnosť na konci roka ako poďakovanie Pánu Bohu za jeho dobrodenia počas uplynulého roka. Ten, kto sa pri nej zúčastní spevu „Teba Bože chválime“ môže získať za zvyčajných podmienok úplné odpustky. Svätá omša s ďakovnou pobožnosťou bude v tento deň v Malých Bedzanoch o 7:30 h, v Tovarníkoch a vo farskom chráme o 9:00 h.
  8. Milodary na kostol 20 €, 100 €,. Všetkým milodarcom Pán Boh zaplať. (IBAN:SK9709000000000261417234).
  9. V poslednom čase Pán Boh povolal k sebe † Vladimíra Kováča,† Pavla Maňáka, † Jána Klačku, † Janu Ševčíkovú a † Bohuslava Mráčka. Modlime sa za nich a za všetkých zosnulých z našich rodín. Odpočinutie večné daj im Pane.            A svetlo večné nech im svieti. Nech odpočívajú v pokoji.
  10. Pomodlime sa za našu farnosť a o pokoj vo svete. Panna Mária Fatimská, oroduj za nás! Svätý Gorazd, oroduj za nás! Svätý Ladislav, oroduj za nás! Všetci Boží svätí a sväté, orodujte za nás!