FARSKÉ OZNAMY 25.06.2023

1. V sobotu (24. júna) naša farnosť v spolupráci s mestom Topoľčany zorganizovala oslavu nášho patróna sv. Ladislava. Ďakujeme všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli v tomto podujatí.
  2. Odchod autobusov do tábora bude v nedeľu 2. júla o 14:00 h z parkoviska ZŠ sv. Ladislava. Radi by sme Vás upozornili, že súčasťou programu je aj svätá omša, deti sa môžu venovať baleniu a nedeľnej omše sa zúčastniť na tábore. Predpokladaný príchod v nedeľu 9. júla na parkovisko ZŠ sv. Ladislava je o 15:00 h. Ďakujeme tiež za modlitby na tento úmysel, za milodary a drobné pozornosti na ceny pre deti v tábore.
  3. Na topoľčianskej Kalvárii sme zrealizovali projekt opravy a doplnenia žľabov a zvodov na kaplnkách, odvodnenie a drenáž zvodových rúr. Ďakujeme ešte raz Nitrianskemu samosprávnemu kraju za poskytnuté prostriedky na tento projekt vo výške 4000 €. Celkovo suma, ktorú sme už uhradili, činila 5019,50 €.
    Na farskom kostole je naplánovaná obnova okien. Bude odstránená zničená modrá fólia rámov a nalepená nová obzvlášť na oknách nad hlavným vchodom.
  4. V pondelok (26.júna)  o 21:00 h pozývame všetkých na pobožnosť Jasnohorského Apelu do farského kostola. Pred ním o 20:30 h bude sv. omša za tých mladých mužov, ktorých Pán povoláva do pavlínskeho rádu.
  5. Na utorok (27. júna) pripadá slávnosť sv. Ladislava, spolupatróna nášho farského kostola a patróna našej cirkevnej školy.
    Vo štvrtok (29. júna) máme prikázaný sviatok sv. Petra a Pavla apoštolov. Z príležitosti sviatku sa na budúcu nedeľu (2. júla) uskutoční zbierka na dobročinné ciele Svätého otca Františka (Halier sv. Petra).
  6. Tovarníky: Upozorňujeme, že v mesiaci júl a august sv. omše s platnosťou za nedeľu budú v sobotu o 19:00 h.
  7. V poslednom čase Pán Boh povolal k sebe z našej farnosti † Jozefa Cifru. Modlime sa zaňho a za všetkých zosnulých z našich rodín. Odpočinutie večné daj im Pane. A svetlo večné nech im svieti. Nech odpočívajú v pokoji. Amen.
  8. Pomodlime sa za našu farnosť a o pokoj vo svete. Panna Mária Fatimská, oroduj za nás! Svätý Gorazd, oroduj za nás! Svätý Ladislav, oroduj za nás!