FARSKÉ OZNAMY 16.07.2023

1. Chceme sa poďakovať všetkým mladým dobrovoľníkom, za ich čas a obetavosť vynaloženú pri príprave a účasti v letnom detskom kresťanskom tábore. V mene farnosti, vedenia školy, detí a rodičov Vám srdečne ďakujeme! Zároveň ďakujeme všetkým, ktorí svojimi modlitbami a darmi podporili toto dielo. Bohu známemu milodarcovi za 1000 €.
  2. Zbierka na dobročinné ciele Svätého otca Františka (Halier sv. Petra) činila: 547 €. Všetkým milodarcom Pán Boh zaplať.
  3. V sobotu 22. júla 2023 sa o 15.00 hod. na Jakubovom námestí v Bratislave uskutoční celonárodný pochod na podporu rodiny s názvom „Hrdí na rodinu“. Podrobnosti sú na plagáte.
  4. Katolícka cirkev bude v nedeľu 23. júla 2023 sláviť už po tretí raz Svetový deň starých rodičov a seniorov. Pápež František vybral preň ako ústrednú tému verš z Lukášovho evanjelia: „Jeho milosrdenstvo trvá z pokolenia na pokolenie” (Lk 1, 50).
  5. V tomto týždni, 20. júla, vo štvrtok ráno, po pútnickej sv. omši o 7:00 h, z našej farnosti odchádza Topoľčianska pešia púť do Národnej svätyne Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne. Pútnikov, ktorí budú reprezentovať naše mesto pred trónom Sedembolestnej sprevádzajme v modlitbe.
  6. Na budúcu nedeľu bude zbierka na práce spojené s obnovou našich kostolov a Kalvárie.
  7. Milodary na farský kostol cez bankový účet 2 x 20 €, 45 € a 50 €. Všetkým milodarcom Pán Boh zaplať. (IBAN:SK9709000000000261417234).
  8. V poslednom čase Pán Boh povolal k sebe z našej farnosti † Jozefínu Daňovú . Modlime sa za ňu a za všetkých zosnulých z našich rodín. Odpočinutie večné daj im Pane. A svetlo večné nech im svieti. Nech odpočívajú v pokoji. Amen.
  9. Pomodlime sa za našu farnosť a o pokoj vo svete. Panna Mária Fatimská, oroduj za nás! Svätý Gorazd, oroduj za nás! Svätý Ladislav, oroduj za nás!