FARSKÉ OZNAMY 11.02.2024

1. Dnes  (11. februára) máme spomienku Preblahoslavenej Panny Márie Lurdskej. Je to zároveň svetový deň chorých. Sviatosť pomazania chorých budeme udeľovať v pondelok (12. februára) na sv. omši o 18:00 h.
  2. Aj v tomto roku sa naša farnosť spolu s mestom Topoľčany zapája do slávenia Národného týždňa manželstva. V našom kostole bude vo štvrtok (15. februára) po večernej sv. omši eucharistická adorácia manželov za manželov, v piatok (16. februára) pobožnosť krížovej cesty, v sobotu spoločná túra na Oponický hrad a v nedeľu na sv. omši o 10:30 h sa budeme modliť na ich úmysel. Po sv. omši bude eucharistické požehnanie manželských párov. Ďalší program je na plagáte.
  3. V utorok (13. februára) pripadá v našej farnosti Fatimská pobožnosť. O  17:00 h bude Večeradlo a o 18:00 h svätá omša. Po sv. omši sa pomodlíme loretánske litánie.
  4. Tento týždeň (14. februára) máme Popolcovú stredu. Týmto dňom sa v Katolíckej Cirkvi začína Pôstne obdobie, ktoré nás má pripraviť na slávenie Veľkej noci. Popolcová streda je dňom prísneho pôstu a zdržiavania sa mäsitého pokrmu. Na Popolcovú stredu sväté omše v našej farnosti budú:
    Farský kostol      7:00 h a 18:00 h.
    Malé Bedzany   16:30 h
    Tovarníky          17:00 h
  5. Pobožnosť Krížovej cesty sa vo Veľkom pôste budeme modliť v našom farskom kostole v piatky o 18.00 h, v Tovarníkoch vo štvrtky o 16:30 h, v Malých Bedzanoch v piatky o 16:00 h. Od budúcej nedele (18. februára) Krížové cesty budú o 15:00 h vždy na topoľčianskej Kalvárii.
  6. Vo Veľkom pôste eucharistická poklona nebude v piatok ale vo štvrtok po svätej omši. V piatky pozývame na krížovú cestu.
  7. Na budúcu nedeľu (18. februára) bude zbierka na charitu.
  8. V poslednom čase Pán Boh povolal k sebe † Jozefa Moro. Modlime sa zaňho a za všetkých zosnulých z našich rodín. Odpočinutie večné daj im Pane.  A svetlo večné nech im svieti. Nech odpočívajú v pokoji.
  9. Pomodlime sa za našu farnosť a o pokoj vo svete. Panna Mária Fatimská, oroduj za nás! Svätý Gorazd, oroduj za nás! Svätý Ladislav, oroduj za nás!