FARSKÉ OZNAMY 01.01.2023

1. Dnes  je prvá nedeľa v mesiaci. V našom farskom chráme bude poklona od 15:00 do 16:00 h.
  2. Na Kalvárii sa zrealizovalo oplechovanie vrchnej kaplnky ukrižovania.
  3. Farská ofera na slávnosť Narodenia Pána činila: vo farskom chráme 826 €, v Tovarníkoch 238 € a v Malé Bedzany 202 €. Všetkým milodarcom vyslovujeme úprimné: „Pán Boh zaplať“.
  4. V týždni máme v piatok 6. januára cirkevne prikázaný sviatok – slávnosť Zjavenie Pána (Troch kráľov). Sv. omše budeme mať v našej farnosti tak ako bývajú v nedeľu. A pri sv. omšiach sa bude požehnávať trojkráľová svätená voda a krieda. Tí naši farníci, ktorí si chcú tento rok nechať požehnať svoje príbytky, nech sa zahlásia v sakristii jednotlivých kostolov našej farnosti. Posviacka príbytkov bude v Malých Bedzanoch, v Topoľčanoch a Tovarníkoch v piatok 6. januára 2023 od 14.00 h.
  5. Deviatnik ku cti sv. Pavla Prvého Pustovníka – patróna pavlínskeho rádu začneme v piatok 6. januára. Pobožnosť deviatnika bude cez týždeň pred večernou svätou omšou o 17:45 h a v nedeľu a sviatky o 8:45 h. Slávnostná sv. omša ku cti nášho patriarchu sv. Pavla bude v nedeľu 15. januára 2023 o 9.00 h.
  6. Informujeme veriacich, že vianočná spoveď im platí taktiež k januárovému prvému piatku.
  7. V poslednom čase Pán Boh povolal k sebe emeritného pápeža Benedikta XVI. a z našej farnosti † Evu Tomkovú, † Františka Mihálika a † Františka Šiftára.  Modlime sa za nich a za všetkých zosnulých z našich rodín. Odpočinutie večné daj im Pane. A svetlo večné nech im svieti. Nech odpočívajú v pokoji. Amen.
  8. Pomodlime sa za našu farnosť a o pokoj vo svete. Panna Mária Fatimská, oroduj za nás! Svätý Gorazd, oroduj za nás! Svätý Ladislav, oroduj za nás!