FARSKÉ OZNAMY 7.11.2021

1.  Vzhľadom na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu v súvislosti s ochorením Covid-19 sa nitriansky diecézny biskup Mons. Viliam Judák rozhodol s platnosťou od dňa 5. novembra 2021, udeliť dišpenz od povinnosti zúčastniť sa na sv. omši v nedeľu a prikázaný sviatok na tých územiach Nitrianskej diecézy, ktoré sa aktuálne nachádzajú alebo aj neskôr budú nachádzať v 3. stupni ohrozenia (v čiernom okrese alebo území). Dišpenz platí pre všetkých veriacich, ktorí žijú alebo sa aktuálne nachádzajú na takomto území Nitrianskej diecézy. Dišpenz platí len v období, keď sa daná farská alebo filiálna obec bude nachádzať v čiernom území. Keď okres alebo územie prejde z 3 do 2. stupňa ohrozenia, tzn. z čiernej do bordovej farby, dišpenz stráca platnosť. Dišpenz od účasti na bohoslužbe neumenšuje svätenie a duchovné prežívanie Pánovho dňa a nedele.
  2. Dnes je prvá nedeľa v mesiaci. V našom farskom chráme bude poklona od 15:00 do 17:00 h. O 15:00 h sa pomodlíme Korunku k Božiemu Milosrdenstvu.
  3.  Zbierka na misie činila  634 €. Všetkým milodarcom Pán Boh zaplať.
  4.  V našom farskom kostole v nedele a prikázane sviatky sv. omše budú nasledovne: o 7:00 h, 8:00 h (pre zaočkovaných), o 9:00 h a 10:30 h.
  5. V sobotu (13. novembra) pripadá v našej farnosti Fatimská pobožnosť. O 16:00 h bude Večeradlo, o 17:00 h svätá omša za členov ružencového bratstva.
  6.  ZŠ sv. Ladislava vydala stolový kalendár na rok 2022. Predáva sa vo vestibule ZŠ. Cena za 1 ks je 3.50 €. Kúpou finančne podporíte našu cirkevnú školu. Kalendár bude možné zakúpiť od pondelka aj v kostole a na fare.
  7.  Na budúcu nedeľu bude zbierka na práce spojené s obnovou našich kostolov a Kalvárie.
  8. Milodary cez bankový účet 100 € a 20 €, na obnovu Kalvárie 100 €.  Všetkým milodarcom vyslovujeme „Pán Boh zaplať“. (IBAN: SK9709000000000261417234).
  9. V minulom týždni Pán Boh povolal k sebe † Zlaticu Želískovú, † Milana Gráca a † Jozefa Dalloša. Modlime sa za nich a za všetkých zosnulých z našich rodín. Odpočinutie večné daj im Pane. A svetlo večné nech im svieti. Nech odpočívajú v pokoji. Amen.
  10. Pomodlime sa za našu farnosť a za zastavenie pandémie. Panna Mária Fatimská, oroduj za nás! Svätý Jozef oroduj za nás! Svätý Gorazd, oroduj za nás! Svätý Ladislav, oroduj za nás!