4.11.2020 Streda – spomienka svätého Karola Boromejského, biskupa

Liturgické čítania TU

Milovaní bratia a sestry, drahí farníci!
V prvom čítaní nás sv. Pavol povzbudzuje, aby sme každý deň čítali a rozjímali o Božom slove. Píše: „držte sa slova života“. Čiže, máme sa držať Ježiša, ktorý je Slovom, ktoré sa stalo telom prítomným v eucharistii, držať sa aj slov, ktoré sú vo Svätom Písme, a prinášajú nám večný život. V dnešnej dobe počúvame a hovoríme veľa slov. Dnes si môžeme dať otázku, či sú to slová, ktoré prinášajú život, a možno opačne. Prinášajú zomieranie alebo smrť v nás, alebo v iných. V dnešnom evanjeliu vidíme dve zachovania. Prvé je pohyb, cesta.
– „S Ježišom išli veľké zástupy“.
– „Ak niekto prichádza ku mne
– „kto ide za mnou a nenesie svoj kríž
Ale je aj druhé zachovanie:
– „Ak niekto z vás chce stavať vežu, či si najprv nesadne a neprepočíta náklad
– „Alebo keď sa kráľ chystá do boja s iným kráľom, či si najprv nesadne a neporozmýšľa
Vidíme, že kráčanie za Ježišom je ako stavanie tehličky za tehličkou, deň za dnom, modlitba za modlitbou. Je ako boj, na ktorý sa treba pripraviť aj tým, že sa zastavíme, porozmýšľame, aby zvíťazila v nás: láska, trpezlivosť, vernosť Bohu. Amen.
Pomodlime sa za našu farnosť a za zastavenie pandémie. Panna Mária Fatimská, oroduj za nás! Svätý Gorazd, oroduj za nás! Svätý Ladislav, oroduj za nás!

p. Robert Kurowidzkis, právca farnosti