2.11.2020 Pondelok – spomienka na všetkých verných zosnulých

Milovaní bratia a sestry, drahí farníci!
Na ceste nášho života z nádejou pozeráme na deti, ale aj s bolesťou na chorých, trpiacich. Počujeme radostný džavot detí, ale vnímame aj mlčiace hroby. Dozvedáme sa o narodení, ale aj o smrti. Sme svedkami lásky a odpustenia, ale aj hnevu a smútku. Možno aj preto, v taký deň ako dnes, ešte viac sa chceme zamyslieť o živote a smrti, a pomyslieť na tých, ktorí boli pred nami. Dnes sa tiež chceme opýtať na zmysel tohto všetkého. Odpoveďou má byť naša hlboká viera v zmŕtvychvstanie a život večný. Základom tejto viery je umučenie, smrť a zmŕtvychvstanie Ježiša Krista, ktoré dávajú zmysel všetkému, čo v našom živote prežívame. Vďaka Ježišovi Kristovi neexistuje žiaden život a žiadna smrť, ktoré nemajú zmysel. V ňom každá modlitba má hlboký zmysel, moc a prináša pomoc. A preto v týchto dňoch sa chceme ešte vrúcnejšie modliť za zosnulých z našich rodín: „Odpočinutie večné daj im Pane, a Svetlo večné nech im svieti, nech odpočívajú v pokoji.“ Amen.

Pomodlime sa za našu farnosť a za zastavenie pandémie. Panna Mária Fatimská, oroduj za nás! Svätý Gorazd, oroduj za nás! Svätý Ladislav, oroduj za nás!

p. Robert Kurowidzki

správca farnosti