FARSKÉ OZNAMY 12.11.2023

1. Dnes sa naša farnosť pripojí k celoslovenskej verejnej zbierke organizovanej Vincentskou rodinou s názvom:„Boj proti hladu“. Prispieť môžete zakúpením medovníkového srdiečka po svätých omšiach pred kostolom, alebo podľa informácií zapísaných na plagáte.
  2. V pondelok (13. novembra) vo farskom kostole bude o 17:00 h Večeradlo a o 18:00 h svätá omša. Po nej sa pomodlíme loretánske litánie.
  3. Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre pozýva žiakov piatych, ôsmych a deviatych ročníkov na deň otvorených dverí, ktorý sa bude konať 15. novembra. Bližšie informácie na stránke školy.
  4. Pozývane na  brigádu úpravy zelene na Kalvárii, ktorá bude v piatok  17. novembra od 9:00 h.
  5. Nitrianska diecéza organizuje v sobotu 25. novembra, stretnutie mladých Nitrianskej diecézy so svojimi otcami biskupmi pod názvom “P.S. – Tak Predsa Si Kráľ”. Stretnutie sa uskutoční v priestoroch Gymnázia sv. Cyrila a Metoda v Nitre. Záujemcovia od 15 rokov sa môžu prihlasovať do nedele 19. novembra. Podrobnosti sú na plagáte.
  6. Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Nitra vyhlasuje výberové konanie na funkciu riaditeľa Cirkevnej základnej umeleckej školy sv. Lukáša v Topoľčanoch. Podrobnosti sú na internetovej stránke BÚ – Nitra.
  7. Milodary na kostol 50 €, na kúrenie 40 €, cez bankový účet 100 €. Na Kalváriu 50 €. Všetkým milodarcom Pán Boh zaplať. (IBAN:SK9709000000000261417234).
  8. V poslednom čase Pán Boh povolal k sebe z našej farnosti † Zoltána Rigu. Modlime sa zaňho a za všetkých zosnulých z našich rodín. Odpočinutie večné daj im Pane. A svetlo večné nech im svieti. Nech odpočívajú v pokoji. Amen.
  9. Pomodlime sa za našu farnosť a o pokoj vo svete. Panna Mária Fatimská, oroduj za nás! Svätý Gorazd, oroduj za nás! Svätý Ladislav, oroduj za nás! Všetci Boží svätí a sväté, orodujte za nás!