4.5.2020 Pondelok po 4. veľkonočnej nedeli

Skutky apoštolov − Sk 11, 1-18

Evanjelium podľa Jána − Jn 10, 1-10

Milovaní bratia a sestry, drahí farníci.

Dnes Pastier odchádza do zabudnutia. Zriedkavo môžeme uvidieť pastiera s ovcami. Ale liturgia včera a dnes chce nám pripomenúť nielen pastiera, ale Dobrého Pastiera, ktorým je Ježiš Kristus. On je Dobrým Pastierom nie z menovania, ale zo skutkov.

Pastier nie je preto aby strašil vlkom, ale aby pred nim bránil.

Pastier nerobí paniku pred zlodejom, ale zatvára bránu a v tej bráne sám ostáva stáť.

Pastier vedie k vodám a na pastviny, ale sám ovce nekŕmi. Dáva im len príležitosť, možnosť.

Pastier hľadá stratenú ovečku.

Pastier volá ovce a oni nielen poznajú jeho hlas, ale aj slovo, a tým slovom je ich meno.

Pastier ovciam dáva svoj čas, námahu, schopnosti. Nájomník alebo zlodej chce len brať – pre seba. A preto Ježiš je Dobrým Pastierom, lebo všetko robil a robí pre iných. Tu na zemi ani dom si nepostavil ale nám dal dom, ktorým je Cirkev. Amen.

p.Robert Kurowidzki

správca farnosti