FARSKÉ OZNAMY 20.10.2019

26. October 2019
  1. Upozorňujeme, že v noci z 26. na 27. októbra sa mení čas z letného na zimný.
  2. V sobotu 26. októbra o 21:00 h pozývame do farského kostola na Jasnohorský Apel.
  1. Vyhlasujeme farskú brigádu na sobotu 26.októbra. Muži, ktorí by chceli pomôcť pri maľovaní priestorov pre birmovanecké stretká na fare, nech sa prihlásia u pátra Róberta, a tí muži, ktorí by boli ochotný zapojiť sa do kopania farskej záhrady u pátra Miroslava.
  1. Pri príležitosti 4. výročia odchodu do večnosti Jeho Eminencie Jána Chryzostoma kardinála Korca, SJ, nitrianskeho biskupa v rokoch 1990-2005, sa v Katedrále – Bazilike sv. Emeráma v Nitre bude v nedeľu 27. októbra 2019 o 9.00 hod. sláviť spomienková svätá omša.
  2. Pozývame kňazov a veriacich diecézy, aby sa podľa možnosti zúčastnili tejto spomienkovej slávnosti a odporúčame jeho dušu do Vašich modlitieb.
  3. Občianske združenie Fórum života aj tento rok v čase Pamiatky zosnulých organizuje pravidelnú zbierku pod názvom Sviečka za nenarodené deti. Na budúcu nedeľu po svätých omšiach kúpou sviečky podporíte projekty konkrétnej pomoci Fóra života, v ktorých pomáhajú najmä ženám – ktoré zažili spontánny potrat alebo ženám, ktoré sú zasiahnuté umelým potratom, resp. zvažujú potrat pred prijatím dieťaťa. Malá sviečka stojí 1 EUR, veľká v skle 4 EUR. Fórum života Vám ďakuje za podporu.
  4. V minulom týždni Pán Boh povolal k sebe Júliu Dvorskú. Odpočinutie večné daj jej, Pane. A svetlo večné nech jej svieti. Nech odpočíva v pokoji. Amen.
  5. Pomodlime sa ešte za našu farnosť. Panna Mária Fatimská, oroduj za nás! Svätý Gorazd, oroduj za nás! Svätý Ladislav, oroduj za nás!