Archív pre September, 2018

Farské oznamy, 30.9.2018

30. September 2018

1. Z príležitosti každého prvého piatku v mesiaci navštevujeme chorých. Chorých môžete nahlásiť na fare.
  1. Zajtra začíname mesiac, ktorý je zasvätený modlitbe svätého ruženca. Ruženec sa modlíme vo farskom chráme o 17:30 h, okrem stredy a soboty, kedy táto pobožnosť je po rannej svätej omši, v Tovarníkoch o 17:00 h a v Malých Bedzanoch o 18:00 h.
  1. Tento týždeň máme prvý piatok v mesiaci október. Spovedať budeme v Tovarníkoch vo štvrtok 4. októbra od 16:00 h a  v Malých Bedzanoch v piatok 5. októbra od 16:00 h a vo farskom kostole hlavne v utorok 2. októbra od 17:00 h.
  1. V utorok 2. októbra na svätej omši bude prijatie nových členov do Bratstva Anjelov strážnych. Noví členovia sa môžu zapísať v sakristii.
  2. Z príležitosti sviatku Anjelov strážnych sa po svätej omši v utorok 2. októbra uskutoční na fare stretnutie všetkých členov Bratstva. Srdečne pozývame.
  3. Odchod autobusu na púť Ružencového bratstva do Šaštína bude sobotu 6. októbra o 6:00 h z parkoviska pri Základnej škole sv. Ladislava. Cestou späť navštívime pútnický kostol v Bratislave Vajnoroch, kde sa nachádzajú relikvie blahoslaveného Títusa Zemana. Sú ešte voľné miesta.
  4. Topoľčany: Z dôvodu konania púte v sobotu 6. októbra ranná svätá omša o 7:00 h nebude.
  5. Hnutie Modlitby matiek oznamuje, že v nedeľu (30. septembra) po večernej svätej omši v kostole Nanebovzatia Panny Márie v Topoľčanoch, pokračuje modlitbové trojdnie. Všetkých, ktorí sa chcú modliť spolu s matkami srdečne pozývame.

Farské oznamy, 23.9.2018

23. September 2018

1. Dnes (v nedeľu 23. septembra) na svätej omši o 7:30 h v Malých Bedzanoch a o 9:00 h vo farskom chráme a v Tovarníkoch poďakujeme Pánu Bohu za úrodu.

2. Tovarníky: Od minulého týždňa, sväté omše v Tovarníkoch v pracovné dni začínajú o 17:00*h.

3. Z príležitosti každého prvého piatku v mesiac navštevujeme chorých. Chorých môžete nahlásiť na fare.

4. V piatky Páter Róbert pozýva do farského kostola na biblické prednášky.

5. Dnes (v nedeľu 23. septembra) pred svätou omšou o 9:00 h začneme deviatnik k svätým anjelom strážnym.

6. V utorok 2. októbra na svätej omši bude prijatie nových členov do Bratstva Anjelov strážnych. Noví členovia sa môžu zapísať na fare.

7. Z príležitosti sviatku Anjelov strážnych sa po svätej omši v utorok 2. októbra uskutoční na fare stretnutie všetkých členov Bratstva.

8. V sobotu 6. októbra sa uskutoční púť Ružencového bratstva do Šaštína. Cestou späť navštívime pútnický kostol v Bratislave Vajnoroch, kde sa nachádzajú relikvie blahoslaveného Titusa Zemana.

9. V stredu 26. septembra o 21:00 h pozývame všetkých na pobožnosť Apelu Jasnohorského do farského kostola. Pol hodiny pred Apelom (20:30 h) bude svätá omša za povolania do rádu pavlínov.

10. V sobotu 29. septembra, na sviatok svätých archanjelov Michala, Rafaela a Gabriela pripadá v našej farnosti celodenná poklona pred Oltárnou sviatosťou. Najsvätejšia sviatosť bude vyložená po svätej omši, ktorá začne o 7:00 h do 18:00 h.

11. Hnutie Modlitby matiek oznamuje, že nasledujúci piatok, sobotu a v nedeľu (28.-30. septembra) sa po večernej svätej omši v kostole Nanebovzatia Panny Márie v Topoľčanoch uskutoční modlitbové trojdnie. Všetkých, ktorí sa chcú modliť spolu s matkami srdečne pozývame.

12. Festivalový výbor Topoľčianskej hudobnej jesene Vás pozýva na Otvárací koncert 25. ročníka Topoľčianskej hudobnej jesene. Účinkovať bude Štátny komorný orchester zo Žiliny s dirigentom Leošom Svárovským  a  huslistom Václavom Hudečkom. Koncert sa koná v piatok 28. septembra o 18:00 h v Spoločenskom dome