Archív pre June, 2014

• vierozvestiZačali sa prázdniny a čas dovoleniek, nezabudnime na účasť na nedeľnej sv. omši a každodennú modlitbu.
  • Tento týždeň máme prvý piatok v mesiaci júl. Spovedať budeme
    • v Tovarníkoch vo štvrtok 3.07.2014 od 17:30 h
    • v Malých Bedzanoch v piatok 4.07.2014 o 17:00 h
    • vo farskom kostole hlavne v piatok 4.07.2014 od 17:00 h.
  • V sobotu 5.07.2014 je slávnosť sv. Cyrila a Metoda, sv. omše v našej farnosti budú:
    • Malé Bedzany 7:30 h
    • Tovarníky 9:00 h
    • Farský kostol 9:00 h a 10:30 h. (Večer o 18:00 h bude vo farskom chráme svätá omša s nedeľnou platnosťou.)
  • Nedávno bol opravený plech na veži kostola, lebo do veže kostola po daždi vždy zatekalo. Ďakujeme všetkým, ktorí pri tejto oprave pomohli: Pán Boh zaplať.
  • Malé Bedzany: Pokračujeme v obnove nášho kostola v Malých Bedzanoch. Po oprave omietky interiéru a zavedení novej elektrickej inštalácie, inštalácie na ozvučenie a na číselnú tabuľu, nasleduje maľovanie vnútra kostola. Z tohto dôvodu sú sväté omše slúžené v kultúrnom dome.
  • Odchod detí do tábora bude v nedeľu 6.07.2014 o 13:30 h z parkoviska Základnej školy sv. Ladislava.
  • Dnes, v nedeľu 29.06.2014, je prikázaný sviatok svätých apoštolov Petra a Pavla, a preto je každoročná zbierka „halier sv. Petra“. Všetkým milodarcom vyslovujeme „Pán Boh zaplať“.
  • Úmysly sv. omší v mesiaci júl 2014 nájdete tu.
  • Pomodlime sa za +Kvetoslavu Mišákovú, +Jozefa Okšu. Odpočinutie večné daj im, Pane. A svetlo večné nech im svieti. Nech odpočívajú v pokoji. Amen.
  • srdceVo štvrtok 19.06.2014 naša farnosť oslávila sviatok Božieho Tela a Krvi. Chceme poďakovať všetkým, ktorí pripravovali oltáre. Ďakujeme za hudbu mužom z dychovky, ženám zo zboru Nádej, ženám za upratovanie a výzdobu kostola, mužom, ktorí niesli baldachýn a zástavy, pánu kostolníkovi, pánu organistovi, celej asistencii, miništrantom, prvoprijímajúcim deťom a všetkým deťom, ktoré sypali kvety. Ešte raz vyslovujeme všetkým „Pán Boh zaplať“.
  • Oslavy Božieho Tela budú dnes, v nedeľu 22.06.2014. vo filiálkach. V Malých Bedzanoch po sv. omši 8:00 h a v Tovarníkoch po sv. omši o 9:00 h.
  • V utorok 24.06.2014 pripadá sviatok Narodenie Jána Krstiteľa. Sväté omše budú slúžené: Malé Bedzany: 17:00 h., farský chrám: 18:00 h., Tovarníky: 18:30 h.
  • Malé Bedzany: Pokračujeme v obnove nášho kostola v Malých Bedzanoch. Z tohto dôvodu sú sväté omše slúžené v kultúrnom dome.
  • Vo štvrtok 26.04.2014 po večernej sv. omši bude Eucharistická adorácia. Všetkých srdečne pozývame.
  • Na piatok 27.06.2014 pripadá slávnosť Srdca slávnosť Najsvätejšieho Srdca Ježišovho a zároveň slávnosť sv. Ladislava, spolupatróna nášho farského kostola a patróna našej cirkevnej školy. Tak isto v  piatok sa končí školský rok. Preto poďakujeme Pánu Bohu s našimi školákmi za všetky milosti sv. omšou o 8:15 h. a slávnostným spevom Te Deum. Po večernej sv. omši, ktorá začína o 18:00 h pozývame na scénku o sv. Ladislavovi a potom guláš na školskom dvore. Pozývame všetkých farníkov z Topoľčian, z Tovarník a Malých Bedzian.
  • V nedeľu 29.06.2014 je zároveň prikázaný sviatok svätých apoštolov Petra a Pavla. V tento deň sa bude konať každoročná zbierka „halier sv. Petra“.
  • Pomodlime sa za zosnulých +Milana Adamkoviča a +Máriu Legeňovú. Odpočinutie večné daj im, Pane. A svetlo večné nech im svieti. Nech odpočívajú v pokoji. Amen.
  • teloVo štvrtok 19.06.2014 oslávi naša farnosť sviatok Božieho Tela. Bude to spoločná sv. omša o 17:30 h pre všetkých našich veriacich z mesta a filiálok Malé Bedzany a Tovarníky. Pozývame všetkých veriacich k jednotnej a vierou naplnenej spoločnej účasti na tejto oslave Eucharistického Krista v uliciach: Lipová, Slnečná, Fialková a Muškátová. Prosím veriacich o prípravu 4 oltárov a mamičky, aby pomohli dievčatám pri príprave kvietkov na rozsýpanie. Ako po minulé roky, dva oltáre pripravia veriaci z Topoľčian, jeden z Malých Bedzian a jeden z Tovarník a mládež.
  • Eucharistia vigílie slávnosti Kristovo Tela a Krvi v stredu 18.06.2014 bude slávená: Malé Bedzany 17:00 h., farský chrám 18:00 h., Tovarníky 18:30 h.
  • Oslavy Božieho Tela budú v nedeľu 22.06.2014 aj vo filiálkach. V Malých Bedzanoch po sv. omši o 8:00 h a v Tovarníkoch po sv. omši o 9:00 h.
  • Mesiac jún je zasvätený Božskému Srdcu. V našej farnosti sa denne modlíme Litánie k Božskému Srdcu po svätej omši pred vyloženou Oltárnou sviatosťou. Na túto pobožnosť vás srdečne pozývame. Dnes, v nedeľu 15.06.2014, táto pobožnosť bude po svätej omši, ktorá začína o 9:00 h.
  • Dnes, v nedeľu 15.06.2014, v našej farnosti je možné prispieť rodinám v Bosne a Hercegovine a v Srbsku do pokladničky, ktorá je umiestnená v zadnej časti kostola.
  • Festivalový výbor Topoľčianskej hudobnej jari Vás pozýva na ZÁVEREČNÝ KONCERT jubilejného 20.ročníka Topoľčianskej hudobnej jari. Koncert je venovaný nedávno zosnulému zakladateľovi a riaditeľovi Súkromného konzervatória Dezidera Kardoša v Topoľčanoch a jednému zo zakladateľov Topoľčianskej hudobnej jari – jesene Vladimírovi Gálisovi. Koncert bude v pondelok 16.6.2014 o 18:00 h v Spoločenskom dome.
  • Pomodlime sa za +Jozefa Škriputu. Odpočinutie večné daj mu, Pane. A svetlo večné nech mu svieti. Nech odpočíva v pokoji. Amen.