Archív pre May, 2010

• Mesiac jún je zasvätený Božskému srdcu Ježišovmu. V našej farnosti od utorka sa denne budeme modliť Litánie k Božskému Srdcu. .

• Tento týždeň máme prvý piatok v mesiaci. Spovedať budeme v Malých Bedzanoch v stredu od 16:30 a v Továrnikoch taktiež v stredu od 17:00 hod. a vo farskom kostole v piatok od 17:30 hod.

• Vo štvrtok 3. júna naša farnosť oslávi sviatok Božieho Tela. Bude to spoločná sv. omša pre všetkých veriacich z mesta a filiálok Tovarníky a Malé Bedzany. Pozývame všetkých veriacich k jednotnej a vierou nadchnutej spoločnej účasti oslave Eucharistického Krista v uliciach nášho sídliska: ulica Lipová, Slnečná, Fialková a Muškátová.
  • Prosíme o prípravu 4 oltárikov a taktiež mamičky, aby pomohli svojim dievčatkám pri príprave kvietkov na rozsypanie.

• V sobotu 5. júna o 9:30 hod. bude svätá spoveď pre deti a ich rodičov, ktoré pôjdu v nedeľu na prvé sväté prijímanie.

• Pred týždňom sme oslávili naše farské hody. Touto cestou ďakujeme všetkým, ktorí prispeli k zdarnému priebehu tohtoročných hodov.
  • V piatok o 17:00 hod. bude svätá spoveď pre deti a ich rodičov, ktoré pôjdu v sobotu 29.5.2010 o 10:00 na prvé sväté prijímanie.

• Rímskokatolícka Cirkev, biskupstvo Nitra, ako zriaďovateľ, zastúpená štatutárnym zástupcom Mons. Viliamom Judákom – nitrianskym biskupom vyhlasuje dňom 17. mája výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa Základnej školy sv. Ladislava v Topoľčanoch. Podrobnosti sa nachádzajú na nástenke.

• Oznamujeme že pavlínsky diakon Ondrej Kentoš, ktorý bol u nás na praxi pred Veľkou nocou prijme kňazskú vysviacku – presbiterát dňa 29.5.2010 v Bazilike Narodenia Panny Márie v Čenstochovej v Poľsku. Nášho spolubrata odporúčame do vašich modlitieb.

Po dlhšom čase sme do galérie pridali zopár nových, ale aj starších fotografií z podujatí našej farnosti. Prajeme vám príjemné surfovanie.

• Dnes (16.05.2010) je zbierka na katolícke masmédia. Všetkým milodarcom vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať.
  • Dnes (16.5.2010) o 17.00 pozývame do nášho farského kostola na hodový koncert.
  • Tento týždeň bude modlitba Loretánskych litánií spojená s Novénou k Duchu Svätému pred večernou sv. omšou, okrem stredy a soboty, kedy bude pred rannou sv. omšou.
  • Tento týždeň sú v stredu, piatok a v sobotu letné kántrové dni. Záväzný je iba jeden deň.
  • Veriaci, ktorí sa zúčastnia na slávnosti Zoslania Ducha svätého verejného spevu, alebo recitovania hymnu Veni Creator (Príď Duchu Svätý), môžu za obvyklých podmienok získať úplné odpustky.